Jak u nás byli spokojení rodiče a děti? Co se jim u nás líbilo nebo nelíbilo?

 
 
"Chaloupku doporučuji z celého srdce. To, že musí jít malé dítě od maminky do cizího prostředí už samo o sobě je těžké, a to pro obě strany. O to víc je důležité, aby prostředí ve školce bylo přátelské a malý prcek se do ní těšil. V Chaloupce je tak malý kolektiv, tak hodné tety Martina s Monikou, a tak výborná domácí strava, že už toto je to nej. To, že jsou děti každý ven venku je super. A hlavně to, že tety jsou opravdu kreativní a nechají děti zapojit opravdu do hodně věcí, ať už uvnitř, na zahrádce nebo na procházkách. Hanička často vzpomíná na Chaloupku a kamarády. Má krásné vzpomínky. My všichni. DĚKUJEME tety a Chaloupko :-)."
 
Dita s Haničkou
 
 

"Do Chaloupky jsme dávali naši dceru celý minulý školní rok. Moc se jí tam líbí a za celý rok jsme nezaznamenali žádné problémy či nedostatky. Přístup k dětem v Chaloupce je skvělý a dcera se vždy zasetěšila na přátelský kolektiv. Jídlo si také pochvalovala. Ze školky přišla vždy klidná a snad nikdy jsmenezaznamenali, že by byla smutná, že by ji něco ve školce trápilo. Nám jako rodičům vyšla školka opravdu velmi vstříc i přes těžkosti při jednání s našimi úřady. Je vidět, že se s dětmi intenzivně pracuje. Pokrok byl skutečně znatelný. Každý den nějaký program. Lucinku to moc bavilo. Všem rodičům můžu Chaloupku vřele doporučit. V příštím školním roce se opět budeme těšit na spolupráci.".

Ondřej Pešán, Tamara Friedlová

 

 

 

"První dny, v centru Chaloupka, pro našeho syna Honzíka byly naprosto v pohodě. Moc se mu líbí tety, našel si nové kamarády a naučil se spoustu nových věcí. Je to již rok, co tam syn nastoupil a už se moc těší na nový školní rok! S manželem se nám velice líbí rodinná atmosféra, výborná strava, kterou si syn moc chválí, kreativita tet, a vždy milý úsměv na tváři! Takže spokojení jsme celá rodina :)"

Hniličkovi 

 

 

 

 
"Chaloupku můžu doporučit všem rodičům, již druhou holčičku jsme měli v chaloupce před nástupem do státní školky a je to nádherně útulné prostředí, kde dcery získali kamarády, prožili krásné výlety za zvířátky a nebo exkurze k hasičům. Dodnes si to pamatují a vzpomínají.
Přístup tety Martiny, Terezky a Monči je úplně neuvěřitelný a holky je měli za nejlepší a moc hodné tety.
Za naší rodinu můžeme přidělit 5 hvězdiček.
Za ochotu, přístup, stravu, nadšení, prostředí.
Děkujeme."
 
Svobodovi
 
 

"Ve školce se Bertíkovi moc líbí. Rád si staví koleje, a kolikrát vedou i přes celou školku. Ve školce se odnaučil čůrat do plínek a co je mnohem důležitější, získal tady i svoje první kamarády. Často vypráví, co ve školce dělal a na co se těší. ( Třeba až se půjde k hasičům, nebo za zvířátky na farmu.)
V Chaloupce mu moc chutná, "hlavně polívka a těstovinky", jak Albert sám říká.

Doma nerad chodí spát po obědě, ve školce spí jako Budulínek.
Já sama si myslím, že takto malé děti by měly ideálně být s mámou doma. Když to ale nedaří, a máma musí do práce, je Chaloupka ideální pro takhle malé, ale i větší děti. Kolektiv děti učí toleranci, pomoci ostatním, menším, a taky společně prožívat legraci. Sdílená radost je vždycky větší.
Já sama oceňuji lásku, jaká se tady dětem dostává. Nepožaduji, aby tety vychovávali dítě za mě, spíš jsem ráda, že čas, který tu Bertík stráví, není "čekání na maminku", ale naopak další dobrodružství.

 

 

 

Sama si pamatuji, jak jsem sama nerada chodila do školky, jak mi bylo. Uměla jsem brzo číst a byla jsem taková holka, co se pořád ráda ptá. Ve školce jsem se cítila naší učitelce na obtíž, nejdůležitější bylo hezky tiše sedět, potichu si hrát. Kdyby tenkrát byla taková školka jako tato! Určitě bych byla mnohem veselejší, a dnes mnohem odvážnější.

V Chaloupce je pořád živo, pořád se něco děje. Obdivuji, jak se staráte o ty prťousky, co jim jsou dva a u toho zvládáte kreslit, pomáhat stavět puzzle.. Patřím k trochu staromódnímu typu matek a myslím si, že ve školce musí být dítě hlavně ráda, aby mu tam bylo fajn. Musí tam být cítit láska a pohoda. Ty narozeninové oslavy jsou taky bezva, děti se učí, že pokaždé je v centru pozornosti někdo jiný a mají se na co těšit oslavenci i gratulanti.
Byla jsem se podívat i ve státní školce, ale tam na mě dýchají spíš předpisy, moderní plánování dne, dodržování vývoje dítěte dle tabulek. V Chaloupce je všechno takové hezčí, jako v mechu a kapradí. Někdy bych tam nejradši zůstala sama a dala si s dětmi svačinku.".

 

p.Lízalová (Bertíkova maminka)